Merk
HP
Item Number
Garansi
2 TAHUN
Berat Pengiriman
4 Kg
Spesifikasi :
  • Processor : Intel® Core™ Ultra 7 256V (up to 4.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads)
  • Memory : 16 GB LPDDR5x-8533 MT/s (onboard)
  • Storage ; 1TB PCIe Gen4 NVMe M.2 SSD
  • Graphics : Integrated: Intel® Arc™ 140V GPU (8GB)
  • Keyboard : Full-size, backlit, soft gray keyboard
  • Wireless : Intel® Wi-Fi 7 BE201 (2×2) and Bluetooth® 5.4 wireless card
  • Audio : DTS:X® Ultra; Dual speakers; HP Audio Boost; Poly Studio
  • Battery : 3-cell, 59 Wh Li-ion polymer 65 W USB Type-C® power adapter
  • Color : Glacier silver
  • Sku : 14-fm0777TU (BM7R8PA)
  • Free : Bag, Stylus
  • OS : Windows Home + Office Home 2024 + 1Y Microsoft 365 Basic
  • Garansi Resmi HP 2 Tahun + ADP
Rp 19,999,000
Hemat Rp 0,- (0%)